Ciekawe jak dobrze znasz Hugona Steinhausa? Weź udział w konkursie i wygraj nagrody!

Czas na kolejną odsłonę zabawy, w której możecie wykazać się wiedzą na temat patronów Generatora Nauki GEN w Jaśle. Tym razem pytanie konkursowe dotyczyć będzie Hugona Steinhausa, wybitnego matematyka, współtwórcy lwowskiej szkoły matematycznej. Dla pięciu osób, które jako pierwsze udzielą poprawnej odpowiedzi na pytanie konkursowe przygotowaliśmy książki o tematyce naukowej oraz ciekawe gadżety.

Hugo Steinhaus nieprzypadkowo znalazł się w gronie patronów GEN-u. Genialny matematyk urodził się bowiem w Jaśle. W 1905 r. ukończył jasielskie Gimnazjum. Maturę zdał z odznaczeniem. Po wakacjach udał się do Lwowa, gdzie rozpoczął studia matematyczne na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu im. Jana Kazimierza. Tak zaczęła się jego wielka kariera naukowa. W 1923 r. został profesorem zwyczajnym. Wraz z innymi wybitnymi matematykami, w tym Stefanem Banachem tworzył już wtedy lwowską szkołę matematyczną.

Pytanie konkursowe, które dla Was przygotowaliśmy dotyczyć będzie właśnie lwowskiego okresu życia Hugona Steinhausa. Opublikujemy je w najbliższy poniedziałek (11 września) na naszym facebook’owym fanpage’u. Nagrody trafią do pięciu osób, które jako pierwsze, w komentarzu pod postem konkursowym, udzielą prawidłowej odpowiedzi na pytanie konkursowe.

O tym, że warto wziąć udział w naszej zabawie świadczą nagrody, które przygotowaliśmy dla zwycięzców. W zestawie znajdziecie gadżety Generatora Nauki GEN oraz książki naukowe i popularno-naukowe.

Trzymajcie więc rękę na pulsie i śledźcie nasze media społecznościowe: www.facebook.com/generatornaukigen/.

Post konkursowy pojawi się na naszym fanpage’u jutro (11 września) punktualnie o godz. 18:00. Na Wasze odpowiedzi czekać będziemy do wtorku (godz. 18:00).

Zanim weźmiecie udział w naszym konkursie, zapoznajcie się z jego REGULAMINEM.

Zapraszamy do zabawy!

Scroll to Top

Informacja!

11.11.2023 r. (sobota)
Generator Nauki GEN
będzie nieczynny