BookCrossing w technotece Generatora Nauki GEN

plakat wydarzenia

Bookcrossing to niekonwencjonalna forma popularyzowania książek i czytelnictwa poprzez nieodpłatne przekazywanie ich metodą „podaj dalej”. Idea krążącej książki narodziła się w Stanach Zjednoczonych w 2001 roku, jej inicjatorem był programista komputerowy Ron Hornbaker. Swój pomysł nazwał bookcrossingiem.
Bookcrossing polega na pozostawianiu przeczytanych książek w miejscach publicznych po to, by znalazca mógł je przeczytać i znów puścić w obieg. Zapraszamy do technoteki w Generatorze Nauki GEN, gdzie miłośnicy książek mogą podzielić się swoją pasją, pozostawiając przeczytane książki.

Bookcrossing pozwala dzielić się książkami, stwarza możliwość wymiany na inne i powoduje, że książki są w ciągłym obiegu. Nie są ozdobami na półkach, stają się ogólnodostępne, żyją, bo uczą, bawią, zaskakują. Bookcrossing to bezinteresowna przyjemność dzielenia się literaturą, budowanie więzi między czytelnikami,  skuteczny sposób integracji.

Zapraszamy do technotekiw Generatorze Nauki GEN od wtorku do piątku w godz. 9.00 – 17.00 oraz w soboty i niedziele w godz. 9:00 – 13:00Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr tel. 13 448 25 15.

Uwalniamy książki. Dołącz do nas!

Zapraszamy!

plakat wydarzenia
Scroll to Top

Informacja!

11.11.2023 r. (sobota)
Generator Nauki GEN
będzie nieczynny