Blask Betlejemskiego Światła Pokoju zagościł w GEN-ie

Do Generatora Nauki GEN dotarło Betlejemskie Światło Pokoju. Od ponad trzydziestu lat ogień będący symbolem nadziei i wiary w lepsze jutro wędruje przez dziesiątki krajów na całym świecie, niosąc z sobą przesłanie pojednania między narodami. Betlejemskie Światło Pokoju rozbłysło w GEN-ie za sprawą harcerzy z Komendy Hufca ZHP w Jaśle im. Rodziny Madejewskich.

Źródłem płomienia, który harcerze i skauci z całego świata niosą w wielkiej sztafecie, jest wieczny ogień, który płonie w Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem. Do Polski trafił on 10 grudnia br. Polscy harcerze odebrali ogień od skautów ze Słowacji. Uroczyste przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju odbyło się w Zakopanem.

Do Jasła ogień zawitał w ubiegłym tygodniu. Harcerze z Komendy Hufca ZHP w Jaśle im. Rodziny Madejewskich przekazują go między innymi parafiom, szkołom, szpitalom, czy też instytucjom publicznym. W środę (20 grudnia br.) druhowie odwiedzili Generator Nauki GEN w Jaśle. Betlejemskie Światło Pokoju odebrał od harcerzy Krzysztof Haluch, kierownik GEN-u.

Scroll to Top

Informacja!

11.11.2023 r. (sobota)
Generator Nauki GEN
będzie nieczynny