Będzie nam Ciebie brakowało

Mieliśmy dzisiaj wspólnie świętować pierwsze urodziny Generatora Nauki GEN. Nie wyobrażaliśmy sobie obchodów tego ważnego jubileuszu bez Twojego udziału. Głęboko wierzyliśmy w to, że tego dnia znów spotkamy się razem. Los zdecydował jednak inaczej. Już niebawem, przyjdzie nam Ciebie pożegnać, tym razem po raz ostatni. Wiedz, że na zawsze pozostaniesz w naszych sercach.

Trudno wyrazić słowami żal, jaki towarzyszy nam od chwili, w której otrzymaliśmy smutną wiadomość o Twojej śmierci. Droga Pani Burmistrz, dla wszystkich pracowników Generatora Nauki GEN zawsze będziesz niedoścignionym wzorem do naśladowania. Wszak, to dzięki Twojemu uporowi i determinacji, popartymi wiedzą i zawsze perfekcyjnym przygotowaniem merytorycznym, na mapie Jasła znaleźć można dziś miejsce, które służy i jeszcze długo służyć będzie kolejnym pokoleniom jaślan w rozwijaniu swoich kompetencji, pobudzaniu do kreatywnego myślenia i dążeniu do samorealizacji. Wiedz, że zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby kontynuować dzieło, którego powstanie i realizacja, w znacznej mierze jest Twoją zasługą. To nie tylko nasz obowiązek, lecz również przywilej.

„Idź przez życie tak, aby ślady twoich stóp przetrwały Cię”. Nie mamy wątpliwości, że te słowa będące dewizą życiową bpa Jana Chrapka, odnoszą się do Małgorzaty Adamskiej-Chmiel, zastępcy Burmistrza Miasta Jasła, która z wielkim zaangażowaniem i oddaniem współtworzyła i wdrażała m.in. funkcjonujące do dzisiaj projekty edukacyjne tj. Jasielski Uniwersytet Dziecięcy oraz Program „Jasło Miasto Wiedzy”. Zwieńczeniem tych projektów i inicjatyw jest Generator Nauki GEN w Jaśle. W tym trudnym dla rodziny, bliskich, przyjaciół i współpracowników dniu mamy w swoich sercach i pamięci nie tylko Jej słowa i efekty pracy, ale również zobowiązanie o kontynuacji i dalszym rozwoju inicjatyw, które współtworzyła. W ten sposób Małgorzata zostanie w naszych sercach na zawsze, a my najlepiej uczcimy Jej pamięć. Nie umiera ten, kto pozostaje w sercach i pamięci bliskich.

Krzysztof Haluch, kierownik Generatora Nauki GEN w Jaśle

Nadszedł czas ostatniego pożegnania. Wierzymy jednak w to, że wciąż będziesz dobrym duchem Generatora, który każdego dnia będzie motywował i inspirował nas do działań na rzecz popularyzacji nauki i edukacji.  

Scroll to Top

Informacja!

11.11.2023 r. (sobota)
Generator Nauki GEN
będzie nieczynny