„Witajcie w naszej bajce.. ” 

W listopadzie br. zawiązał się nasz zespół projektowy liczący sześcioro uczniów. W jego skład  wchodzą dzieci pełnosprawne z jasielskich szkół podstawowych, a także ich rówieśnicy z niepełnosprawnościami – uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jaśle. 

Zespół pracuje pod czujnym okiem mgr Barbary Kopy, wieloletniego pedagoga specjalnego z pasją, pracującego w SOSW w Jaśle. Pierwsze  spotkania poświecono zapoznaniu uczniów zdrowych z pojęciem niepełnosprawności oraz z ograniczeniami z niej wynikającymi. Dzieci wykonały  plakat,  na którym umieściły własne przemyślenia na temat: czym jest niepełnosprawność, z czym kojarzy im się niepełnosprawność, jak czują się osoby z niepełnosprawnością wśród nas.  

Dzieci wzięły również udział w praktycznych zajęciach,  podczas których miały możliwość wczuć się w rolę osoby niepełnosprawnej, pokonując różne przeszkody na wózku inwalidzkim bądź z zawiązanymi oczami.

Podczas kolejnego spotkania opiekun zespołu przedstawił wszystkim kluczowe zasady udziału w projekcie. Dzieci mogły się też bliżej poznać. Dzieci sporządziły kontrakt wypisując w nim zasady wspólnej pracy i wzajemnego poszanowania. Poznały własne zainteresowania i w miłej atmosferze spędziły czas, dowiadując się wielu ciekawych rzeczy o sobie nawzajem.

Pomiędzy wszystkimi uczestnikami zespołu,  nawiązała się sympatia i chęć współpracy. Ponieważ wszyscy uczestnicy projektu kochają bajki i baśnie, postanowiliśmy zrealizować projekt pod tytułem: „Witajcie w naszej bajce…”. W jaki sposób bajkoterapia może pomóc jasielskim dzieciom zrozumieć siebie i świat?

Scroll to Top

Informacja!

11.11.2023 r. (sobota)
Generator Nauki GEN
będzie nieczynny