Warsztaty gier planszowych i fabularnych w GENie

Ludzie grający w grę planszową

W najbliższą sobotę, 19 listopada, w godzinach od 9.00 do 13.00 w mediatece, znajdującej się w Generatorze Nauki GEN w Jaśle odbędą się bezpłatne warsztaty gier planszowych i fabularnych, prowadzone przez doświadczonych animatorów. 

Zapraszamy wszystkich chętnych, szczególnie młodzież i rodziców z dziećmi, ponieważ  warsztaty to doskonała okazja do integracji oraz sposób na kreatywne i aktywne spędzanie wolnego czasu.

Zachęcamy do śledzenia strony internetowej www.genjaslo.pl gdzie na bieżąco będziemy informować o terminach kolejnych warsztatów gier planszowych i fabularnych.

Szczegółowa tematyka warsztatów:

1. Wprowadzenie do gier fabularnych

Zapoznanie z zasadami wybranych gier

a. sesje RPG dla młodzieży (wybór jednej z trzech sesji w różnych systemach)

b. sesje dla dzieci i rozgrywki familijne.

Mistrz Gry (tzw. narrator) będzie tworzyć wymyśloną przygodę na kanwie uniwersum przedstawionego w podręcznikach. Opowieści będą różnić się pod względem fabuły, treści oraz klimatu. Dla młodszych graczy i rodzin będą to kampanie o współpracy i radzeniu sobie z różnymi trudnościami, natomiast dla starszych – sensacyjne, przygodowe lub kryminalne sesje z bardziej wartką akcją.

2. Wprowadzenie do gier planszowych pod kierunkiem animatora

Animatorzy będą przybliżać różne gatunki planszówek, pokazywać oraz  dostosować ich złożoność, temat i rodzaj do wieku i potrzeb odbiorców.

Scroll to Top

Informacja!

11.11.2023 r. (sobota)
Generator Nauki GEN
będzie nieczynny