Młodzi miłośnicy majsterkowania i zajęć rozwijających kreatywność budowali kartonowe modele samolotów 

Pierwsza odsłona nowego cyklu warsztatów „majstERKOwanie mamy w GENach” już za nami. W zajęciach kreatywnych zrealizowanych przy współpracy z firmą ERKO wzięło udział 25 osób. Dzieci doskonale poradziły sobie z wymagającym zadaniem, jakim było zbudowanie modelu samolotu z kartonowych elementów. Pomocą służyli im rodzice oraz edukatorzy Generatora Nauki GEN.

Modelarstwo jest niezwykle interesującym hobby, które rozwija zdolności manualne i kreatywność, uczy cierpliwości oraz pobudza umysł do twórczego myślenia. Dlatego też w porozumieniu z firmą ERKO Sp. z o.o. sp. k oddział w Czeluśnicy zaprosiliśmy dzieci do udziału w warsztatach, podczas których mogły spróbować swoich sił w budowaniu modeli samolotów z kartonu. Tematyka warsztatów nie była przypadkowa bowiem firma ERKO, której jeden z zakładów zlokalizowany jest w podjasielskiej Czeluśnicy zajmuje się między innymi produkcją części do silników lotniczych światowych gigantów, jak Airbus i Boeing.

W warsztatach wzięło udział 25 osób. Młodszym dzieciom towarzyszyli rodzice, którzy służyli swoim pociechom niezbędną pomocą. W przygotowanie zajęć zaangażowani byli również edukatorzy Generatora Nauki GEN.

Dodajmy, że uczestnicy warsztatów oraz zbudowane przez nich modele samolotów wezmą udział w wyjątkowym konkursie, który odbędzie się 26 maja podczas trzeciej edycji Lotniczo-Motoryzacyjnego Pikniku Rodzinnego w Jaśle. Miejscem rywalizacji modelarzy będzie lądowisko JSL „IKAR”. Dla każdego uczestnika przewidziano drobny upominek. Autorzy pięciu najdłuższych lotów otrzymają nagrody niespodzianki.  

Środowe zajęcia odbyły się w ramach cyklu pn. „majstERKOwanie mamy w GENach”.    

Scroll to Top

Informacja!

11.11.2023 r. (sobota)
Generator Nauki GEN
będzie nieczynny