Mali absolwenci zakończyli naukę

zakończenie roku szkolnego jud

Blisko 70 najmłodszych jaślan zakończyło zajęcia na Jasielskim Uniwersytecie Dziecięcym. Przez cały rok akademicki, młodzi studenci mogli brać udział w interesujących zajęciach matematyczno-przyrodniczych, humanistycznych i artystycznych.

Podsumowujące spotkanie składało się z dwóch części, jednej warsztatowej, w trakcie której zajęcia dla dzieci prowadzili szaleni naukowcy z Laboratorium Pana Korka i drugiej bardziej oficjalnej, czyli wręczenie dyplomów i upominków.

Dodatkowo po zakończeniu spotkania, dla wszystkich zainteresowanych małych jaślan przeprowadzono pokaz naukowy, podczas którego badano jak temperatura ciekłego azotu wpływa na różne substancje i przedmioty.

Jasielski Uniwersytet Dziecięcy to edukacyjny projekt dla dzieci w wieku 6-8 lat, którego celem jest zachęcanie najmłodszych mieszkańców Jasła do nauki oraz rozbudzanie w nich pasji poznawania świata.

Zadanie realizowane jest w ramach przedsięwzięcia: „Jasło – Miasto Wiedzy” w ramach projektu „Jasło – moje miasto, mój dom”, finansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego EOG 2014-2021 oraz budżetu państwa.

Urząd Miasta w Jaśle

Scroll to Top

Informacja!

11.11.2023 r. (sobota)
Generator Nauki GEN
będzie nieczynny