Dzień Czytania Tolkiena oraz warsztaty gier planszowych i fabularnych 25 marca (sobota) w mediatece Generatora Nauki GEN.

domek Hobbita
25 marca na całym świecie obchodzony jest Dzień Czytania J.R.R. Tolkiena, autora „Władcy Pierścieni” czy powieści fantasy dla dzieci „Hobbit, czyli tam i z powrotem”. Zapraszamy miłośników Tolkiena do mediateki w Generatorze Nauki GEN w sobotę 25 marca 2023 r. w godz. 9:00 – 13:00. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny!!!
Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr tel. 13 448 25 15.

Miłośnicy Tolkiena, wskazują, że 25 marca to data ważna dla chrześcijaństwa oraz dla świata Śródziemia, gdzie toczy się akcja większości powieści brytyjskiego pisarza. Gdybyśmy dosłownie brali daty kalendarzowe z Władcy Pierścieni i porównywali je do naszych dat, to właśnie 25 marca upadła Czarna Wieża. Czyli jest to dzień kiedy Frodo i Sam docierają do Szczelin Zagłady.

Oprócz wspomnianych klasyków literatury fani J.R.R.Tolkiena będą mogli delektować się czytaniem: „Silmarilliona”, „Niedokończonych opowieści”, „Listów” i „Zagadek tolkienowskich” spisanych przez A. Murray’aCzytelnicy Tolkiena, którzy przyjdą do Generatora Nauki GEN z książką autora będą mogli znaczyć swoje egzemplarze pieczątkę GENu oraz przeczytać ulubiony fragment.

Ponadto zapraszamy do gry fabularnej Jedyny Pierścień nawiązującej do Tolkienowskiego uniwersum Śródziemia i oddającej atmosferę „Hobbita” i „Władcy Pierścieni”.  Zadaniem graczy będzie stworzenie drużyny bohaterów i posłanie jej na szlak przygody w krainie, nad którą gęstnieje Cień. Pokażemy również inne RPG-i nawiązujące do tematyki powieści. Będzie to ciekawy akcent w ramach warsztatów gier fabularnych, które odbywają się jak zwykle w sobotę w mediatece!!!

Zapraszamy do udziału!

Scroll to Top

Informacja!

11.11.2023 r. (sobota)
Generator Nauki GEN
będzie nieczynny