Zapraszamy na wakacyjne warsztaty programowania z klockami LEGO

Nauka programowania cieszy się coraz większą popularnością wśród dzieci i młodzieży, szczególnie, gdy w grę wchodzi wykorzystanie do tego celu klocków LEGO. Udowodniliśmy to organizując warsztaty programowania z zestawami LEGO Education SPIKE Prime. Oczywistym stało się więc, że powinny one znaleźć się w naszej ofercie wakacyjnych zajęć adresowanych do najmłodszych mieszkańców naszego miasta i okolic. Zapisy już trwają.

Na rozpoczęcie nauki z programowaniem zawsze jest dobra pora. Dlatego tez warsztaty programowania z klockami LEGO znalazły się w ofercie wakacyjnej Generatora Nauki GEN. Zajęcia, podczas których dzieci w wieku od 10 do 14 roku życia uczą się elementów programowania z wykorzystaniem zestawów LEGO Education SPIKE Prime to sprawdzony sposób na dobrą zabawę. To jednak nie wszystko. Uczestnicy warsztatów mogą przy tym rozwijać umiejętności myślenia krytycznego i rozwiązywania złożonych problemów o różnym stopniu trudności. Zestawy LEGO do nauki programowania w połączeniu z doświadczeniem naszych edukatorów dają dzieciom gwarancję świetnej zabawy oraz nabycia umiejętności w zakresie obsługi sprzętu i kodowania typu przeciągnij i upuść opartego na języku Scratch.  

Warsztaty programowania z klockami LEGO będą odbywać się według harmonogramu:

16 lipca i 13 sierpnia | „inteligentny rower” – uczestnicy warsztatów zmierzą się z budową dwuczęściowego robota, który pokona drewnianą przeszkodę.

17 lipca i 14 sierpnia | „samochód wyścigowy” – młodzi adepci programowania zbudują pokaźnych rozmiarów wyścigówkę, którą następnie samodzielnie zaprogramują. Zajęcia będą okazją do wyjścia poza ławki i zabawy modelem w każdym zakamarku sali warsztatowej.

18 lipca | „walking robot” – dzieci zbudują chodzącego robota o kształtach typowego robota filmowego, z którym można się zaprzyjaźnić. Zaprogramowany model robota przemówi do uczestników zajęć.

19 lipca i 16 sierpnia | „supersprzątacz” – robot skonstruowany przez uczestników warsztatów będzie wyposażony w dwie pary wymiennych ramion, dzięki którym będzie zdolny do przenoszenia przedmiotów o różnej wadze.  

Zapisy na warsztaty prowadzimy pod numerem tel. 13 448 25 00.
Liczba miejsc jest ograniczona.

Więcej o „Wakacjach w GEN-ie” i naszej ofercie warsztatów wakacyjnych dowiecie się TUTAJ.  

Scroll to Top

Informacja!

11.11.2023 r. (sobota)
Generator Nauki GEN
będzie nieczynny