Zapraszamy do wysłuchania słuchowiska ,,GENialna gra”!

dzieci w słuchawkach

Zapraszamy wszystkich chętnych do wysłuchania oryginalnego słuchowiska radiowego pt. ,,GENialna gra”. Czas trwania: 9 minut. Link: https://sites.google.com/sp2jaslo.pl/genialnagra/strona-g%C5%82%C3%B3wna

Twórcami słuchowiska jest grupa naukowo-badawcza w składzie: Ada, Ala, Milena, Maja, Zuzia i Janek, niestrudzenie realizująca projekt pt. ,,Na początku było Słowo! W jaki sposób zachęcić młodych jaślan do słuchania radia?”

Pomysł na fabułę utworu powstał w mediatece, będącej częścią Generatora Nauki, podczas gry w jedną z dostępnych tam gier fabularnych, w której tajniki wprowadził grupę przesympatyczny moderator, pan Piórko. Słuchowisko, jak mają nadzieję jego autorzy, jest reklamą arcyciekawych gier dostępnych w mediatece i zachętą do korzystania z nich w wolnym czasie. Uczestnicy projektu najpierw opracowali scenariusz, a następnie zrealizowali nagranie w Studiu Nagrań – M-Lucas DJ Sound w Zarzeczu.

Słuchowisko prezentowane jest na specjalnie utworzonej przez młodych twórców stronie internetowej. Tam można nie tylko wysłuchać słuchowiska, ale także zapoznać się z realizowanym projektem, obejrzeć scenariusz czy wysłuchać innych ciekawych i wartościowych słuchowisk radiowych, opartych głównie na utworach literackich.

Opiekunka projektu: Bożena Dziadzio

Scroll to Top

Informacja!

11.11.2023 r. (sobota)
Generator Nauki GEN
będzie nieczynny