Zapraszamy do fascynującej podróży w przeszłość z prof. Karolem Myśliwcem

Profesor Karol Myśliwiec jest postacią doskonale znaną mieszkańcom Jasła. Wybitny egiptolog, który pracom wykopaliskowym i badawczym poświęcił wiele lat swojego życia, często wraca do swojego rodzinnego miasta. 17 czerwca br. (poniedziałek) ponownie odwiedzi Generator Nauki GEN w Jaśle. Światowej sławy archeolog wygłosi wykład pt. „Polskie wykopaliska w Egipcie”. Podczas spotkania z prof. Myśliwcem, który znany jest z ponadprzeciętnej zdolności operowania słowem, z pewnością nie zabraknie ciekawych anegdot i inspirujących opowieści o odkrywaniu tajemnic i sekretów jednej z najstarszych cywilizacji.

Najsłynniejszy egiptolog wśród jaślan i najsłynniejszy jaślanin wśród egiptologów niezwykle wysoko ceni sobie kameralne spotkania ze swoimi krajanami. Wystarczy wspomnieć, że zaledwie w październiku ubiegłego roku, w Generatorze Nauki GEN, w gronie przyjaciół i kilkudziesięciu mieszkańców Jasła świętował swoje osiemdziesiąte urodziny. Honorowy Obywatel Miasta Jasła i honorowy członek Stowarzyszenia Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego, już niebawem, ponownie odwiedzi nasze nowoczesne centrum nauki. 17 czerwca 2024 r. prof. Karol Myśliwiec wygłosi niezwykle interesujący wykład, w którym opowie o polskich wykopaliskach w Egipcie. Inicjatorem wydarzenia, które rozpocznie się punktualnie o godz. 17.00 jest Stowarzyszenie Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego.

Spotkania z prof. Karolem Myśliwcem, z reguły cieszą się sporym zainteresowaniem mieszkańców Jasła i okolic. Dlatego też w przypadku organizowanego przez nasz wydarzenia obowiązywać będzie rezerwacja miejsc. Zapisy na wykład prowadzimy pod numerem tel. 13 448 25 00.

Wykładowi towarzyszyć będzie również promocja książki prof. Karola Myśliwca pt. „Egipt za piramidami, czyli szeroki margines archeologii”. Książka opublikowana przez dwoma miesiącami przez Instytut Kultur Śródziemnomorskich i Orientalnych Polskiej Akademii Nauk w Warszawie, jest autobiografią napisaną przez profesora Karola Myśliwca. Ukazuje ona jego dzieciństwo i młodość w Jaśle, studia na Uniwersytecie Warszawskim i 50 lat wykopalisk na Bliskim Wschodzie, szczególnie w Egipcie i Syrii. Autor był przez 33 lata dyrektorem Instytutu Kultur Śródziemnomorskich i Orientalnych PAN w Warszawie. Tego dnia bez przeszkód będzie można nabyć rzeczoną publikację.

Scroll to Top

Informacja!

11.11.2023 r. (sobota)
Generator Nauki GEN
będzie nieczynny