Zagraj z nami w „królewską grę”

Gra w szachy, pomimo upływu lat i zmian kulturowych, wciąż nie ma sobie równych pod względem popularności. W grę, która zaskarbiła sobie sympatię milionów ludzi na całym świecie, z powodzeniem mogą grać zarówno dzieci, jak też dorośli. Szachy rozwijają umiejętność logicznego i strategicznego myślenia oraz uczą koncentracji. Każda partia szachowa to także doskonały sposób na zacieśnianie więzi społecznych. Okazją ku temu będzie Wakacyjny Rodzinny Miniturniej Szachowy, który 21 lipca br. odbędzie się w Generatorze Nauki GEN.

Organizacji turnieju przyświeca jeden zasadniczy cel, jakim jest popularyzacja gry w szachy. Liczymy również na to, że GEN stanie się miejscem integracji dla społeczności graczy mieszkających w Jaśle i okolicznych miejscowościach, a dzieci i młodzież znajdą atrakcyjną alternatywę dla godzin spędzanych z nosem wlepionym w ekran komputera lub telefonu.

Do udziału w Wakacyjnym Rodzinnym Miniturnieju Szachowym zapraszamy wszystkich miłośników „królewskiej gry”. Zasady są bardzo proste. W rozgrywkach może wziąć udział dwóch członków rodziny, osoba dorosła i dziecko do 18 roku życia. Turniej zostanie rozegrany systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund. Tempo gry wynosi 10 minut + 2 sekundy na posunięcie dla każdego zawodnika. Wszyscy zawodnicy będą rywalizować w jednej grupie. Turniej zostanie rozegrany w oparciu o najnowsze przepisy zawarte w Kodeksie Szachowym PZSzach.

Zgłoszenia do turnieju startują już dzisiaj (5 lipca br.). Potrwają do 20 lipca 2024 r. (do godz. 14.00). Gotowość udziału w turnieju możecie zgłaszać pod numerem tel. 13 448 25 00 w godzinach otwarcia Generatora Nauki GEN. W rywalizacji weźmie udział 10 drużyn.

Jakby tego było mało, na dziedzińcu Generatora stanie szachownica i szachy XXL. Towarzyszył im będzie instruktor szachowy, który wyjaśni Wam zasady gry oraz udzieli kilku cennych rad w kontekście strategii.

Dla zwycięzców turnieju przewidziane są nagrody.  

Przed zgłoszeniem do turnieju zapoznaj się z REGULAMINEM.

Pobierz, wydrukuj i wypełnij FORMULARZ ZGODY NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH.

Scroll to Top

Informacja!

11.11.2023 r. (sobota)
Generator Nauki GEN
będzie nieczynny