Wybuchające kolorowe wulkany i mobilne planetarium. Za nami drugi dzień ferii zimowych w GEN-ie!

Nie zwalniamy tempa. W drugim dniu ferii zimowych w Generatorze Nauki GEN zaserwowaliśmy naszym gościom kolejną porcję naukowych wrażeń. Najmłodsi mieszkańcy Jasła i okolic odwiedzili laboratorium małego naukowca, wzięli udział w potyczkach sportowo-ruchowych oraz przenieśli się do fascynującego świata Kosmosu. Już jutro czekać będą na Was kolejne atrakcje.

Drugi dzień ferii zimowych w GEN-ie obfitował w warsztaty i pokazy naukowe oraz zajęcia sportowo-ruchowe. W Sali Audytoryjnej Generatora przez niemal cały dzień, pod specjalną kopułą, odbywały się pokazy astronomiczne. Ich uczestnicy, obserwując uważnie wyświetlane na sklepieniu kopuły obrazy i filmy, mieli niepowtarzalną okazję do tego, aby dowiedzieć się czegoś więcej o kosmosie i prawach rządzących ruchem ciał niebieskich. Dzieci dowiedziały się również, czym jest grawitacja i jak działa siła, która trzyma nas na Ziemi.  

W laboratorium małego naukowca dzieci zgłębiały z kolei tajniki zjawisk fizycznych i reakcji chemicznych. Korzystając z substancji i przedmiotów, które znaleźć można w każdej kuchni, młodzi miłośnicy nauki wywołali erupcje kolorowych wulkanów. Dzieci przeprowadziły także doświadczenia, dzięki którym poznały właściwości elektrostatyczne różnych przedmiotów, w tym balonów. Wypełnione powietrzem przedmioty z elastycznej gumy przebijały wykałaczką, aby stworzyć niecodzienne szaszłyki. Uczestnicy warsztatów przekonali się także o tym, że nie wszystkie przedmioty muszą mieć „dwie strony”. Stało się to a sprawą doświadczenia ze wstęgą Möbiusa.

W środę nie zabrakło również zajęć sportowo-ruchowych. Dzieci, do wspólnej zabawy zaprosiła przebojowa Agata Wietecha, edukator Generatora Nauki GEN. Rywalizacja o punkty jak zawsze była bardzo zacięta.

We wtorek i środę, a więc w pierwszych dwóch dniach ferii zimowych w GEN-ie, nasze nowoczesne centrum nauki odwiedziło blisko 550 osób. A to jeszcze nie wszystko. W kolejnych dniach na dzieci czekać będą nowe atrakcje.

Harmonogram zajęć, warsztatów i pokazów naukowych sprawdzisz TUTAJ.

Zapisy prowadzimy pod numerem telefonu 13 448 25 00.

Do zobaczenia w GEN-ie!

Scroll to Top

Informacja!

11.11.2023 r. (sobota)
Generator Nauki GEN
będzie nieczynny