Weź nie pytaj, weź się przytul

występ dzieci na temat przełamania stereotypów

16 marca w Generatorze Nauki odbyła się kampania społeczna przygotowana przez Zespół Projektowy Giełdy GENialnych Pomysłów dla Jasła „Weź nie pytaj weź się przytul” we współpracy ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym w Jaśle.

Celem kampanii było zwrócenie uwagi młodych jaślan na problemy osób z niepełnosprawnością, zapobieganie ich odrzuceniu i izolacji, przełamanie stereotypów w postrzeganiu rówieśników z niepełnosprawnością, zaprezentowanie pasji, zainteresowań i umiejętności artystycznych młodzieży z SOSW w Jaśle.

Podczas wystąpienia członkowie Zespołu zaprezentowali wyniki badania ankietowego prowadzonego na przełomie stycznia i lutego br. z udziałem uczniów z wybranych szkół z terenu Jasła. Wydarzenie było adresowane m.in. do młodzieży biorącej udział w ankiecie.

Zespół Projektowy przedstawił Zasady savoir-vivre wobec osób z niepełnosprawnością – czyli miniporadnik na temat: jak nawiązać pozytywną relację z osobą z deficytami rozwojowymi.

Przed liczną publicznością wystąpił ponadto Zespół Projektowo-Badawczy Giełdy GENialnych Pomysłów dla Jasła „AAC-o mi powiesz?”, który zaprezentował tłumaczenie teledysku do piosenki lokalnego zespołu The Great Pinch: Jasło to ja przy użyciu alternatywnych i wspomagających form komunikacji (gesty MAKATON, język migowy, piktogramy, syntezator mowy).

Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego zaprezentowali rówieśnikom swoje talenty muzyczne, taneczne i sceniczne. Przeprowadzili także zabawy integracyjne w rytm muzyki Hansa Zimmera.

Na zakończenie młodzież SOSW w Jaśle wręczała zgromadzonym gościom ulotki z zasadami „Savoir-vivre wobec osób z niepełnosprawnością…” Gestem pozwalającym młodym jaślanom nawiązać relacje z dziećmi z niepełnosprawnością na koniec imprezy było „przybicie piątki” lub objęcie naszych wyjątkowych uczniów przy dźwiękach piosenki Pawła Domagały „Weź nie pytaj, weź się przytul…”

Scroll to Top

Informacja!

11.11.2023 r. (sobota)
Generator Nauki GEN
będzie nieczynny