W niedzielę zagramy w grę Catan

Termin ostatniego spotkania nad planszą w ramach cyklu „Niedziel z planszówkami” zbliża się wielkimi krokami. W najbliższą niedzielę (30 czerwca br.) ponownie spotkamy się w Mediatece, aby przez cztery godziny, wspólnie z fanami gier planszowych, cieszyć się czasem spędzonym z grą strategiczną CATAN. Osadnicy z Catanu (Settlers of Catan). Ta bardzo popularna na całym świecie rodzinno-ekonomiczna gra planszowa to idealny sposób na spędzenie niedzielnego popołudnia w gronie znajomych i przyjaciół.

O co w tym wszystkich chodzi?

Gracze są osadnikami na wyspie Catan. Każdy z nich przewodzi świeżo założonej kolonii i rozbudowuje ją stawiając na dostępnych obszarach nowe drogi i miasta. Każda kolonia zbiera dostępne dobra naturalne, które są niezbędne do rozbudowy osiedli. Gracz musi rozważnie stawiać nowe osiedla i drogi, aby zapewnić stały dopływ zasobów. Musi prowadzić handel z innymi graczami, sprzedając im owce, drewno, cegły, zboże lub żelazo, aby pozyskać od nich te zasoby, których mu brakuje.

Pierwszy z graczy, który uzyska dziesięć punktów z wybudowanych przez siebie dróg, osiedli i specjalnych kart – wygrywa. Gra nie bez powodu jest najczęściej nagradzaną grą na świecie. Świetna zabawa jest w tym przypadku gwarantowana.

Dla małych i dużych

W najbliższą niedzielę, w Mediatece będziecie mogli znaleźć o wiele więcej gier planszowych. Do wspólnej zabawy z „grami bez prądu” zapraszamy zarówno doświadczonych graczy, jak też tych, którzy dopiero zamierzają wkroczyć do fascynującego świata planszówek. Wiek też nie jest przeszkodą. Nasze półki pełne są tytułów adresowanych do graczy w różnym przedziale wiekowym. Drzwi Mediateki stoją otworem dla przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych, młodzieży oraz osób dorosłych.    

Czekamy na Was w niedzielę (30 czerwca br.) w Mediatece w godz. od 14.00 do 18.00.

Scroll to Top

Informacja!

11.11.2023 r. (sobota)
Generator Nauki GEN
będzie nieczynny