W GEN-ie rządzą teraz pszczoły i drukarki 3D

Wtorkowe warsztaty przyrodnicze, sportowo-rekreacyjne i pokazy druku 3D okazały się nie lada gratką dla uczestników „Wakacji w GEN-ie”, w tym przede wszystkim dzieci, które pasjonują się otaczającym nas ekosystemem i jego funkcjonowaniem oraz nowymi technologiami. To jednak dopiero początek fascynującej przygody z pszczołami i modelami trójwymiarowych przedmiotów w roli głównej. Niezwykle interesujące spotkania z pszczołami i drukiem 3D potrwają do piątku. Wolne miejsca wciąż czekają na Wasze pociechy.

Warsztaty przyrodnicze, które od dawna znajdują się w naszej ofercie zajęć edukacyjnych, nieprzerwanie cieszą się dużą popularnością wśród najmłodszych gości Generatora. Dlatego też zajęcia, które odbyły się we wtorek (9 lipca br.) zgromadziły komplet uczestników, którzy postanowili wybrać właśnie ten element przygotowanej przez nas wakacyjnej oferty. Dzieci mogły przyjrzeć się z bliska pracy pszczół, które zamieszkują ul edukacyjny znajdujący się w budynku Generatora. Podczas warsztatów, własnoręcznie tworzyły też magnesy na lodówkę oraz oryginalne świece z wosku pszczelego, które następnie mogły zabrać do domów.

Równie ciekawie zapowiadał się pierwszy z wakacyjnych pokazów druku 3D. Jego uczestnicy z zaciekawieniem wysłuchali kilkuminutowej prezentacji, w której nasza edukatorka przedstawiła mnóstwo ciekawostek związanych z technologią druku trójwymiarowych przedmiotów. Dzieci miały również okazję zaobserwować drukarki PRUSA MK4 i PRUSA Mini podczas procesu drukowania figur szachowych. Samodzielnie składały także modele małej wiewiórki z wydrukowanych wcześniej elementów. Na koniec otrzymały upominki w postaci wakacyjnych breloczków.

Warsztaty przyrodnicze, sportowo-ruchowe oraz pokazy druku 3D potrwają do końca tygodnia (9-12 lipca br.). Zapisy na zajęcia prowadzimy w godzinach otwarcie Generatora Nauki GEN pod numerem tel. 13 448 25 00.

Scroll to Top

Informacja!

11.11.2023 r. (sobota)
Generator Nauki GEN
będzie nieczynny