To był bardzo udany wieczór! Ponad dwustu pasjonatów nauki i nowych technologii odwiedziło w sobotę GEN

Nauka po zapadnięciu zmroku staje się jeszcze bardziej fascynująca. Przekonali się o tym wszyscy pasjonaci nauki i nowych technologii, którzy w sobotni wieczór postanowili odwiedzić Generator nauki GEN. W programie Nocy Muzeów znalazło się między innymi zwiedzanie Strefy Ekspozycyjnej, quest – gra terenowa polegająca na rozwiązywaniu zagadek, czy też seanse filmów VR 360°.

Noc Muzeów jest wydarzeniem, którego ideą jest promocja instytucji kultury oraz ich oferty. Każdego roku nie tylko muzea, galerie sztuki, filharmonie, domy kultury, lecz również centra nauki zapraszają mieszkańców wsi i miast do zwiedzenia obiektów, które w godzinach wieczornych i nocnych są z reguły zamknięte. My także postanowiliśmy włączyć się w tegoroczną edycję Nocy Muzeów. W sobotę (18 maja) odwiedziło nas blisko 250 miłośników nauki i nowych technologii.

Sporym zainteresowaniem cieszyła się gra terenowa – quest, w której na osoby odwiedzające GEN czekało mnóstwo intrygujących zagadek i ukrytych wskazówek. Uczestnicy gry szukając rozwiązania, korzystając z okazji zwiedzili również Strefę Ekspozycyjną, chętnie sięgając po interaktywne eksponaty. Za prawidłowe rozwiązanie zadania, którym było hasło przy wyjściu czekały na nich drobne upominki i słodka niespodzianka.

W sobotni wieczór, do GEN-u ściągnęła też liczna grupa fanów nowych technologii. Wszystko za sprawą przewidzianych w programie seansów filmów VR 360°. Dorośli mogli obejrzeć film pt. „Wiktoria 1920”, nawiązujący do wojny polsko-bolszewickiej. Z myślą o młodszych widzach przygotowaliśmy dwa filmy. Pierwszy z Minionkiem – sympatycznym żółtym bohaterem popularnych wśród dzieci filmów animowanych w roli głównej. Drugi zaś ukazujący piękno przyrody z różnych zakątków globu.

Warto dodać, że Mediatekę po raz kolejny opanowali fani gier planszowych i fabularnych. Po raz kolejny okazało się, że spotkanie nad planszą w GEN-ie to doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu w gronie przyjaciół.

Scroll to Top

Informacja!

11.11.2023 r. (sobota)
Generator Nauki GEN
będzie nieczynny