Terapia dźwiękiem

Dziewczynka siedząca na podłodze

Kontynuując realizację zadań projektu oraz nasze odkrywanie świata dźwięków, udaliśmy się do Jasielskiego Domu Kultury. Tam dzięki przychylności dyrektor Heleny Gołębiowskiej mogliśmy porozmawiać z naszymi rówieśnikami oraz przedstawić im wybrane techniki terapii dźwiękiem. Nasz pokaz  odbył się w sali baletowej więc tym bardziej udało nam się wzbudzić zainteresowanie tematyką dźwięku i opowiedzieć jakie reakcje zachodzą i w jaki sposób przebiega komunikacja międzyneuronowa w naszym mózgu, kiedy łączymy uprawianie muzyki z ruchem całego ciała, czyli motoryką małą i dużą. 

 Zaraz po naszej prezentacji miały się odbyć zajęcia wokalno-taneczne, dlatego  nie mogło oczywiście zabraknąć  chwili odprężenia i relaksu. Podczas krótkiego seansu terapeutycznego zaprezentowaliśmy naszym rówieśnikom masaż dźwiękiem mis oraz instrumenty muzyczne, które często wykorzystywane są w bajkach dla dzieci, takie jak dzwonki koshi, tingshe, shruti box, tang drumy i wiele innych.

Cieszymy się, że na twarzach naszych kolegów i koleżanek było widać duże zainteresowanie omawianym tematem. Mamy nadzieję, że te co prawda krótkie spotkanie zaowocuje w przyszłości i nasi rówieśnicy tak samo jak my będą zgłębiać tajniki muzyczne i traktować je nie tylko pod względem rozrywki, ale także zdrowia.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy dyrektor JDK oraz Ewie Grzebień i Alicji Szulc, że pomogły nam zorganizować to spotkanie muzyczne w Jasielskim Domu Kultury i mamy nadzieję, że jeszcze nie raz się spotkamy.

Relację przygotowali: Blanka i Franek
opiekun projektu: Piotr Larysz
realizacja filmu: Justyna Larysz

Realizacja projektu w ramach konkursu „Giełda Genialnych Pomysłów dla Jasła” Uczniowie Zespołu Szkół Społecznych im. Adama Mickiewicza w Jaśle.

Scroll to Top

Informacja!

11.11.2023 r. (sobota)
Generator Nauki GEN
będzie nieczynny