Tak latawce inspirują wyobraźnię

Niewiele jest przedmiotów, które tak jak latawce inspirują wyobraźnię młodych ludzi. Dlatego też, to właśnie one stały się głównym tematem kolejnego spotkania w ramach cyklu „Kreatywne czwartki”. Do stworzenia jedynych w swoim rodzaju prac plastycznych, dzieciom wystarczyła odrobina szarego papieru, bibuła, klei, kredki i farby.

W miniony czwartek (24 sierpnia) gościliśmy kolejną grupę dzieci w wieku od 6 do 10 lat, które postanowiły kreatywnie spędzić czas w GEN-ie. Niektóre z nich, już po raz trzeci wzięły udział w warsztatach organizowanych w ramach cyklu „Kreatywne czwartki”. Nic w tym dziwnego. Edukatorki, które na co dzień opiekują się naszą Strefą Kreatywności dokładają bowiem wszelkich starań, aby nasi najmłodsi goście czuli się w GEN-ie jak u siebie w domu.

Tematem przewodnim czwartkowych warsztatów były latawce. Dzieci natychmiast, tak jak zresztą mają w zwyczaju, sięgnęły po nożyczki i materiały papiernicze. W efekcie powstały fantastyczne prace plastyczne, które ich autorzy mogli następnie zabrać z sobą do domów. Nie zabrało rzecz jasna wspólnego, pamiątkowego zdjęcia.

Ostatnim akcentem cyklu „Kreatywne czwartki” będzie spotkanie zaplanowane na 31 sierpnia br. Uczestnicy warsztatów tworzyć będą „słoneczne ramki” na zdjęcia lub pocztówki. Mamy jeszcze kilka wolnych miejsc na to spotkanie. Zapisy prowadzone są pod numerem telefonu: 13 448 25 00. 

Scroll to Top

Informacja!

11.11.2023 r. (sobota)
Generator Nauki GEN
będzie nieczynny