Rok szkolny nabiera tempa. W natłoku szkolnych obowiązków, godzin spędzonych z podręcznikami w ręku, warto poszukać intelektualnej odskoczni od szkolnej codzienności. Mamy na to gotowe rozwiązanie. Mowa o popołudniowych warsztatach popularnonaukowych, kreatywnych (DIY), programowania z klockami LEGO, przyrodniczych, majsterkowania i gier planszowych dla dzieci i młodzieży. Zajęcia w GEN-ie dla osób indywidualnych to nie tylko doskonały sposób na uzupełnienie wiedzy i zdobycie nowych umiejętności, lecz także okazja do świetnej zabawy.
Każde nasze działanie skupia się przede wszystkim na realizacji zasadniczego celu, jakim jest popularyzacja nauki i wiedzy o otaczającym nas świecie. Świadczą o tym zarówno organizowane w GEN-ie wydarzenia popularnonaukowe, jak też oferta zajęć dla dzieci i młodzieży, którą nieustanie staramy się rozwijać, aby sprostać oczekiwaniom młodych pasjonatów nauki i dobrej zabawy.
Popołudniowe warsztaty w GEN-ie to idealne narzędzie w walce z jesienną i zimową nudą, która prędzej czy później dopadnie każdego, bez względu na wiek. Warsztaty popularnonaukowe, kreatywne (DIY), przyrodnicze, majsterkowania, czy też programowania z klockami LEGO w GEN-ie to niepowtarzalna okazja do świetnej zabawy z nauką i zdobycia nowych umiejętności. Do udziału w zajęciach zapraszamy dzieci już od 6 roku życia.
Warsztaty dla osób indywidulanych odbywają się w dniach od wtorku do piątku w godz. 15.30 – 16.30. Dla dzieci i młodzieży mogą okazać się genialnym sposobem na spędzenie wolnego czasu w gronie przyjaciół.
Na kreatywną zabawę w klockami LEGO zawsze znajdzie się pora
Nauka programowania z klockami LEGO to prosta droga do poznania nowych technologii i możliwości, jakie daje nam ich zastosowanie. Wspomaga rozwój kreatywności i zdolności manualnych u dzieci i młodzieży. Uczy logicznego myślenia i poszukiwania rozwiązań problemów, na które młodzi adepci programowania mogą natknąć się na etapie budowy modelu, czy też prób wprawienia go w ruch. Warsztaty programowania z klockami LEGO w GEN to świetna forma zajęć dla uczniów klas IV-VIII szkoły podstawowej oraz szkół ponadpodstawowych.
Zestawy LEGO Education SPIKE Prime to doskonałe narzędzie zarówno do zabawy, jak też nauki kodowania. Oto tematy warsztatów programowania z klockami LEGO, jakie nasi edukatorzy przygotowali z myślą o młodych programistach.
- „Robotyczny rowerzysta”,
- „Super sprzątacz”,
- „Walking robot”,
- „Samochód wyścigowy”,
- „Skoczek”,
- „Sejf pilnie strzeżony”,
- „Pies Kiki”,
- „Breakdancer”,
- „Synoptyk”,
- „Gra logiczna”,
- „Wskaźnik wiatru”.
W świecie nauk przyrodniczych
Laboratorium Małego Naukowca jest doskonałym przykładem na to, jak u najmłodszych dzieci, skutecznie rozbudzić pasję do nauk przyrodniczych. Każde warsztaty popularnonaukowe to fascynująca podróż do pełnego niespodzianek świata doświadczeń i eksperymentów naukowych.
Dzieci, dzięki udziałowi w zajęciach poznają tajniki zjawisk fizycznych i reakcji chemicznych. Solidna dawka wiedzy sprawi, że wiele zagadnień nie będzie miało przed nimi żadnych tajemnic. Warsztaty są adresowane do dzieci uczęszczających do kl. I-III.
Z przyrodą za pan brat
Zajęcia przyrodnicze od dawna cieszą się sporą popularnością wśród gości Generatora. Warsztaty, których głównym motywem są nauki biologiczne i szeroko rozumiana edukacja ekologiczna adresowane są do dzieci z klas I-III.
Tematyka warsztatów, w głównej mierze opiera się na zagadnieniach związanych z życiem i działalnością pszczół. Wystarczy wspomnieć, że Generator Nauki GEN jest domem dla pszczelej rodziny, która pomieszkuje w naszych murach od kwietnia do września. Uczestnicy zajęć mogą dowiedzieć między innymi tego czym jest pyłek i w jaki sposób pszczoły go przenoszą? Kto rządzi w ulu? Czy też jakie zagrożenia czyhają współcześnie na te pożyteczne żółto-czarne owady. Dzieci, na własne oczy mogą zobaczyć konstrukcję ula, a w sezonie pszczelim obserwować z bliska życie pszczelej rodziny i poczuć jej ciepło. Podczas zajęć tworzą pachnące świece z prawdziwego wosku pszczelego oraz magnesy na lodówkę, które mogą zabrać z sobą do domu.
Coś dla małych plastyków
W naszej ofercie, obok zajęć dla pasjonatów nauki i nowych technologii, znajdziecie również kreatywne warsztaty plastyczne (DIY). Zajęcia te rozwijają wyobraźnię dziecka, wspomagają rozwój zdolności manualnych, uczą cierpliwości i pracy w zespole. Warsztaty adresowane są do sześciolatków i dzieci uczęszczających do kl. I-III.
O atrakcyjności warsztatów, w ramach których najmłodsi goście GEN-u mogą w sposób nieskrępowany puścić wodze fantazji, świadczy zróżnicowanie tematyki zajęć oraz technik plastycznych, jakie dzieci wykorzystują w tworzeniu niepowtarzalnych prac. Zapraszamy do udziału w „Kreatywnych czwartkach”.
Młotki w dłoń!
GEN, od pewnego czasu jest miejscem stałych wizyt dzieci, które prawdziwą frajdę znajdują w majsterkowaniu. Młodzi majsterkowicze, uczestnicy warsztatów majsterkowania, z zapałem zdobywają nowe doświadczenia i umiejętności. Zajęcia te uczą cierpliwości, koncentracji, odpowiedzialności oraz wpływają pozytywnie na rozwój psychomotoryczny dziecka.
Warsztaty, podczas których dzieci sięgają po młotki, kombinerki i inne narzędzia to sprawdzony sposób na świetną zabawę. Majsterkowanie otwiera przed uczniami klas I-III niemal nieograniczone możliwości. Edukatorzy Generatora przygotowali mnóstwo fascynujących scenariuszy zajęć, których efektem będzie powstanie niesamowitych konstrukcji z drewna, kartonu, plastikowych rurek, gumek recepturek, gwoździ i wielu innych materiałów. „Gra zręcznościowa DIY”, „most z drewna”, „samochodzik wyścigowy z napędem”, „robotyczna dłoń”, „rakieta kosmiczna”, to tylko niektóre z wybranych tytułów warsztatów, w których każdego dziecko znajdzie mnóstwo radości i satysfakcji.
Czas na nowe technologie
W Generatorze Nauki GEN znajdziecie mnóstwo przestrzeni, eksponatów i urządzeń, które inspirują do zdobywania wiedzy i nowych kompetencji. Taką przestrzenią jest z pewnością pracownia wirtualnej rzeczywistości i druku 3D. Fani nowych technologii chętnie odwiedzają ją przy każdej nadarzającej się okazji, aby wziąć udział w pokazach VR i druku 3D. Co ciekawe, uczestnicy popołudniowych zajęć w GEN-ie, mogą skorzystać z pracowni bezpłatnie.
GEN dysponuje dwudziestoma zestawami gogli VR dzięki którym możliwe jest oglądanie filmów 360 stopni oraz korzystanie z ciekawych aplikacji, w tym także edukacyjnych. W pracowni znajdują się również dwie drukarki 3D: PRUSA MK4 i PRUSA Mini. Dzięki nim dzieci mogą wkroczyć do fascynującego świata obsługi drukarek 3D, projektowania przestrzennego i prototypowania.
Z planszówkami nie ma nudy
Receptą na nudę, szczególnie tę jesienną i zimową, kiedy popołudnia dłużą nam się w nieskończoność, są wizyty w Mediatece. W tej strefie niepodzielnie królują gry planszowe, choć można tutaj znaleźć również stanowiska komputerowe i konsolę do gier wideo.
Gra w planszówki to nie tylko świetna zabawa i sposób na spędzenie czasu w gronie przyjaciół i rodziny. Nad planszą rodzą się prawdziwe przyjaźnie. To także okazja do tego, aby oderwać się od codziennej rutyny i przenieść się do świata fantazji. Uczestnicy warsztatów gier planszowych nie tylko uczą się zasad wybranych gier, lecz sami próbują swoich sił w ich projektowaniu.
Warsztaty dla uczestników indywidualnych odbywają się od wtorku do piątku w godz. 15.30 – 16.30 (na przemian co 2 tygodnie).
Wtorek – Laboratorium Małego Naukowca | warsztaty majsterkowania
Środa – warsztaty przyrodnicze | świat nowych technologii (bezpłatne)
Czwartek – programowanie z klockami LEGO | kreatywne warsztaty plastyczne („Kreatywne czwartki”)
Piątek – warsztaty gier planszowych (bezpłatne)
Szczegółowy harmonogram warsztatów sprawdzisz tutaj > HARMONOGRAM
Nie zwlekaj i zarezerwuj termin już dzisiaj! Zapisy pod numerem tel. 13 448 25 00.
md