Szukasz solidnego zastrzyku adrenaliny? Wpadnij do GEN-u na wakacyjną przejażdżkę rowerem po linie!

Wakacyjnych atrakcji nigdy za wiele. Coś o tym wiemy. Każdego dnia, z naszej oferty wakacyjnych warsztatów i pokazów popularnonaukowych korzysta kilkudziesięciu młodych miłośników dobrej zabawy i pasjonatów nauki. To jednak nie wszystko. Wśród kilkudziesięciu dostępnych w GEN-ie eksponatów znajdziecie absolutnie wyjątkową pozycję – rower na linie. Przejażdżka jednośladem o specjalnej konstrukcji na wysokości około 6 metrów to sprawdzony sposób na szybsze bicie serca. Jeśli więc spędzacie weekend w mieście, koniecznie odwiedźcie Generator, aby zakosztować w ekstremalnym i sprawdzonym sposobie na świetną zabawę.

Od niespełna dwóch lat udowadniamy, że nauka wcale nie musi być nudna. Co więcej, może okazać się niezwykle emocjonująca. Wszystko za sprawą oferty, w której nie brakuje interesujących warsztatów i pokazów popularnonaukowych oraz budzących ciekawość interaktywnych eksponatów naukowych. Nic więc dziwnego w tym, że Generator Nauki GEN jest miejscem chętnie odwiedzanym przez dzieci i młodzież. Teraz to zainteresowanie będzie z pewnością jeszcze większe. Od najbliższej soboty zapraszamy bowiem na przejażdżki rowerem po linie zawieszonej aż 6 metrów nad ziemią!

Po obowiązkowych przeglądach, nasz rowerek na linie znów będzie mógł służyć miłośnikom adrenaliny. Przejażdżka jednośladem o specjalnej konstrukcji odbywa się pod czujnym okiem naszych instruktorów, którzy zadbają o bezpieczeństwo każdego użytkownika. Blisko dwa metry nad liną główną, pomiędzy ścianami budynku, rozpięta jest dodatkowa, stalowa lina, służąca do asekuracji rowerzysty. W ciągu godziny, z atrakcji skorzystać może od pięciu do sześciu śmiałków. Jedynymi ograniczeniami są: wzrost (minimum 140 cm) i waga użytkownika (maksymalnie 90 kg).

Jak to działa? To proste! Każdy przedmiot posiada punkt nazywany środkiem ciężkości. Punkt ten musi znajdować ponad podstawą, aby przedmiot ten stał stabilnie. Jeżeli coś wisi, środek ciężkości znajduje się dokładnie pod punktem zawieszenia, nawet jeśli ma nieregularny kształt. W taki właśnie sposób można wyznaczyć środek ciężkości. Rower, którym można jeździć po linie zawieszonej kilka metrów nad ziemią, w rzeczywistości nie stoi na tejże linie, a jest na niej w pewnym sensie zawieszony.

Aby skorzystać z atrakcji należy zakupić bilet wstępu do Strefy Ekspozycyjnej. Zadzwoń i zapytaj o dostępność eksponatu – tel. 13 448 25 00.

Zasady korzystania z roweru na linie sprawdzisz TUTAJ.

Scroll to Top

Informacja!

11.11.2023 r. (sobota)
Generator Nauki GEN
będzie nieczynny