Spotkanie z inżynierem informatyki

Uczniowie na tle plakatu GEN

W sobotę, 25 lutego, w Generatorze Nauki w Jaśle spotkaliśmy się Miłoszem Momotem, profesjonalistą z dziedziny informatyki. Tematem naszego spotkania było programowanie i jego rodzaje.

Spotkanie rozpoczęło się wykładem, podczas którego poznaliśmy podstawowe elementy programowania, zalety i niezbędne umiejętności, które trzeba posiadać, aby zostać programistą. O tym, że wykład był niezwykle ciekawy, świadczy z pewnością liczba pytań, która padła ze strony uczestników.

Zaproszony gość przedstawił nam również konkretny przykład programowania, a my z zaciekawieniem obserwowaliśmy, jak został zaprogramowany kalkulator. Wykładowca wyjaśniał wszystkie etapy, udzielał wskazówek, odpowiadał na pytania i dzielił się swoim doświadczeniem. Po zakończeniu lekcji z programowania mogliśmy przetestować działanie kalkulatora. Dzięki temu spotkaniu zdobyliśmy wiele cennych informacji na temat programowania oraz zostaliśmy  zainspirowani do wypróbowania swoich sił w tej dziedzinie.

Obecnie jesteśmy w trakcie realizacji projektu konstrukcyjnego, w ramach którego projektujemy i konstruujemy Elektroniczną Maskotkę Generatora Nauki w Jaśle. Będzie to autonomiczny robot promujący GEN. Podczas pracy poznajemy wiele zagadnień z dziedziny informatyki, programowania oraz robotyki, dlatego spotkanie z programistą było dla nas niezwykle ważne.

Inżynier Miłosz Momot jest programistą Java w międzynarodowej firmie IT „Sabre” z doświadczeniem w projektowaniu i wdrażaniu oprogramowania. Posiada certyfikat RPA Developer Advanced w oprogramowaniu UiPath oraz jest uczestnikiem wielu kursów dotyczących programowania z użyciem języka Java i frameworku Spring Boot. Aktualnie studiuje specjalizację: cyberbezpieczeństwo na Politechnice Krakowskiej.

członkowie Zespołu: Julia, Dawid, Nikodem, Witold, Marek, Maksymilian

Scroll to Top

Informacja!

11.11.2023 r. (sobota)
Generator Nauki GEN
będzie nieczynny