Pszczelą rodzinę odwiedzili uczniowie Szkoły Podstawowej w Godowej

Nasze warsztaty przyrodnicze cieszą się wśród dzieci niesłabnącą popularnością. Spora w tym zasługa pszczelej rodziny, która wiosną i latem korzysta z gościnności Generatora Nauki GEN. Uczestnicy warsztatów przyrodniczych z olbrzymim zainteresowaniem przysłuchują się opowieściom o sympatycznych czarno-żółtych owadach, które zamieszkują ul edukacyjny. Tajemnice pszczół, w środę (5 czerwca br.) postanowili odkryć uczniowie Szkoły Podstawowej w Godowej.  

Rola pszczół w funkcjonowaniu ekosystemu jest nie do przecenienia. Nic więc dziwnego, że te pracowite owady budzą tak duże zainteresowanie nie tylko tych, którzy zajmują się nimi zawodowo, lecz również wszystkich osób, którym bliskie są zagadnienia związane z ochroną środowiska naturalnego. Warsztaty przyrodnicze, które przed kilkoma miesiącami wprowadziliśmy do naszej oferty, mają dać jej uczestnikom odpowiedź na wiele pytań nurtujących młodych pasjonatów nauki i przyrody. 

W środę (5 czerwca br.) po wiedzę na temat pszczół postanowili sięgnąć uczniowie klasy 1 i 2 Szkoły Podstawowej w Godowej. Dzieci dowiedziały się czym jest pyłek i w jaki sposób pszczoły go przenoszą, kto rządzi w ulu, jak zbudowany jest ul, w jaki sposób pozyskuje się miód, czy też z jakimi problemami i zagrożeniami dla pszczół muszą zmagać się pszczelarze.

Uczestnicy środowych warsztatów tworzyli oryginalne magnesy na lodówkę w kształcie heksagonu. Własnoręcznie wytworzyli też woskowe świece, które wieczorem z pewnością rozświetlą ich pokoje. 

Więcej o ofercie warsztatów edukacyjnych w GEN-ie dowiesz się TUTAJ.

Scroll to Top

Informacja!

11.11.2023 r. (sobota)
Generator Nauki GEN
będzie nieczynny