Przed nami kolejny rozdział przygody z planszówkami w Mediatece

Wprawdzie Dzień Dziecka jest już za nami, ale my nieprzerwanie pamiętamy o najmłodszych jaślanach.  Najbliższe niedzielne spotkanie z grami bez prądu w Mediatece dedykujemy więc dzieciom, które są już zadeklarowanymi fanami planszówek, albo dopiero chcą rozpocząć przygodę z tym pasjonującym hobby. Każdy znajdzie na półkach Mediateki coś dla siebie. Odwiedźcie nas 16 czerwca br.

Wspólna gra w planszówki i gry fabularne rozwija wyobraźnię, kreatywność, logiczne myślenie oraz pozwala na ciekawe spędzanie wolnego czasu. Godziny spędzone nad planszą pozytywnie wpływają również na relacje międzyludzkie i budowanie więzi międzypokoleniowych. Dlatego też spotkania z cyklu „Niedziel z planszówkami” cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem całych rodzin.

W najbliższą niedzielę (16 czerwca br.) będziecie mogli sięgnąć po mnóstwo ciekawych tytułów gier planszowych. Wśród nich znajdziecie między innymi: Wsiąść do pociągu. Pierwsza podróż, Carcassonne Junior, Scrabble Junior, Ślimaki, Pędzące żółwie i wiele innych.

Rodzinom z dziećmi polecamy scenariusze RPG-ów, zawierające elementy bajkoterapii, np. grę fabularną Mistrz Baśni, posiadającą walory edukacyjne i uczącą rozwiązywania konfliktów bez przemocy. To narzędzie skonstruowane przez psychologów do przezwyciężania dziecięcych lęków. Dla dzieci w wieku 5-10 lat w Mediatece dostępne są również tytuły: Equestria: Puść Wodze Fantazji (Kucyki), Mausritter RPG. Gra o przygodach dzielnych myszyJagodowy Las (o krasnoludkach) oraz cykl Baśniogra – gra paragrafowa, która pozwoli na przeżycie fascynujących przygód w świecie wyobraźni.

Dla nieco starszych dzieci czyli dla młodzieży i dorosłych przygotowaliśmy sesję Dungeons and Dragons (D&D), która poprowadzi Tymoteusz. Popularnością wśród młodzieży cieszą się także RPG-i: Tajemnice Pętli, Tajemnice Powodzi, Mars 2050 oraz Jedyny Pierścień nawiązujący to książek R.R. Tolkiena. Ciekawostką jest podręcznik do gry Efekt Mocy stworzony przez jaślanina.

Fanów planszówek zapraszamy też do gry Dixit z dodatkami Początki, Przygody, Wspomnienia, które przeniosą ich w świat dzieciństwa. Warto sięgnąć do gier, które przypomną nam nasze marzenia i pasje z dzieciństwa: Wsiąść do Pociągu. Europa lub Dookoła Świata oraz Carcassonne czy Calico.

Gry bez prądu w Mediatece to również świetna okazja do podzielenia się swoją pasją, do poznania nowych osób i zawiązania przyjaźni.

Do zobaczenia w GEN-ie!

Scroll to Top

Informacja!

11.11.2023 r. (sobota)
Generator Nauki GEN
będzie nieczynny