Nowe eksperymenty i jeszcze więcej naukowej frajdy!

W ofercie Generatora Nauki GEN znajdziecie wszystko, czego młodzi pasjonaci nauki potrzebują do pełnego szczęścia. Za doskonały przykład mogą posłużyć warsztaty w Laboratorium Małego Naukowca, które za każdym razem dostarczają dzieciom mnóstwa naukowych wrażeń.  Spora w tym zasługa naszych edukatorów, którzy konsekwentnie wzbogacają program warsztatów o nowe, a zarazem jeszcze bardziej fascynujące eksperymenty.

Dzieciom, które odwiedzają Laboratorium Małego Naukowca niezmiennie towarzyszy ciekawość i ekscytacja. Już sam widok stołów, na których w ścisłym porządku ustawione są naczynia laboratoryjne oraz przedmioty konieczne do przeprowadzenia eksperymentów naukowych budzi olbrzymie zainteresowanie najmłodszych gości Generatora. Poziom fascynacji obserwowanymi zjawiskami fizycznymi rośnie potem z każdym kolejnym eksperymentem.

W ubiegły piątek (26 kwietnia br.) do fascynującego świata nauki postanowili wkroczyć pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Osobnicy. Dzieci przeprowadziły szereg eksperymentów, w tym doświadczeń, dzięki którym mogły zrozumieć szereg zjawisk fizycznych i chemicznych, w tym wzajemnego oddziaływania pomiędzy nieruchomymi ładunkami elektrycznymi oraz napięcia powierzchniowego. Największe wrażenie zrobiła na nich „lokomotywa parowa”, do której przygotowania posłużyła małym naukowcom laboratoryjna zlewka, woda utleniona i 5 gramów nadmanganianu potasu.

Więcej o ofercie warsztatów naukowych dla dzieci w Jaśle dowiesz się na stronie: https://genjaslo.pl/warsztaty/.
Zapisy na warsztaty prowadzimy pod numerem tel. 13 448 25 00.

Scroll to Top

Informacja!

11.11.2023 r. (sobota)
Generator Nauki GEN
będzie nieczynny