Nierozmowni jaślanie

Rozmowa z Jaślanami

Naszym przedostatnim zadaniem realizowanym w ramach projektu było przeprowadzenie sondy ulicznej wśród starszych jaślan. Zamierzałyśmy się dowiedzieć, czy mieszkańcy naszego miasta chcieliby przeżyć po raz pierwszy młodość w dzisiejszych czasach i dlaczego. Jak się okazało, jaślanie nie byli zbyt rozmowni i niewiele osób chciało udzielić nam odpowiedzi. Postanowiłyśmy zapytać o to starszych członków naszych rodzin, którzy chętnie wzięli udział w  badaniach sondażowych.

Zdecydowana większość badanych chciałaby przeżyć swoją młodość we współczesnych czasach. Według uczestników sondy w obecnych czasach jest dużo możliwości samorozwoju, można swobodnie podróżować po świecie, jest więcej miejsc pracy oraz większe zarobki, nowoczesne technologie ułatwiają życie, oferują rozrywkę i ułatwienia w nauce. Badani uznali również, że łatwiej jest żyć we współczesnych czasach.

Niewielu uczestników sondy nie chciałoby dzisiaj przeżywać młodości, ponieważ technologia niszczy stosunki towarzyskie, ludziom łatwiej wierzyć w fake newsy, młodzi popadają w uzależnienie od nośników informacji, izolują się od siebie, nie prowadzą życia towarzyskiego. Niektórzy badani uważali, że nastolatki mają teraz więcej problemów niż oni w młodości.

Mimo wszystko większość uczestników sondy wolałaby współczesne czasy.

Zespół projektowy

Rozmowa z Jaślanami
Rozmowa z Jaślanami
Scroll to Top

Informacja!

11.11.2023 r. (sobota)
Generator Nauki GEN
będzie nieczynny