Mali studenci Juniwersytetu ruszyli do tańca z robotami LEGO

W sobotę (16 grudnia br.) grupa „Odkrywców” poznała tajniki programowania z klockami LEGO. Mali studenci Jasielskiego Uniwersytetu Dziecięcego najpierw zbudowali modele robotów, aby następnie wprawić je w ruch. Dzieci z dumą przyglądały się pląsającym w rytm muzyki robotycznym tancerzom.

Zestawy LEGO Education SPIKE Prime to doskonałe narzędzie zarówno do zabawy, jak też nauki kodowania, stworzone z myślą o dzieciach i młodzieży. Intuicyjny język programowania sprawia, że nauka robotyki to czysta przyjemność. Dlatego też postanowiliśmy, że warsztaty programowania z klockami LEGO znajdą się w programie 14. edycji Jasielskiego Uniwersytetu Dziecięcego.

W wir praktycznej nauki programowania rzucili się wszyscy uczestnicy Juniwersytetu. Jako ostatni uczynili to „Odkrywcy”, którzy pod okiem instruktorów Generatora Nauki GEN zbudowali tańczące roboty. Za pomocą tabletów i wykorzystaniu aplikacji do programowania wprawili swoje modele w ruch.

Kolejne zajęcia w ramach Jasielskiego Uniwersytetu

Zadanie Jasielski Uniwersytet Dziecięcy realizowane jest w ramach przedsięwzięcia „Jasło – Miasto Wiedzy” z projektu „Jasło – moje miasto, mój dom” finansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego EOG 2014-2021 i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021 oraz budżetu państwa. Dziecięcego odbędą się w styczniu przyszłego roku.

Scroll to Top

Informacja!

11.11.2023 r. (sobota)
Generator Nauki GEN
będzie nieczynny