Małe radio, duży przekaz

Dzieci przy mikrofonach

10 stycznia nasz zespół badawczy w składzie: Ada, Ala, Janek, Maja, Milena i Zuzia udał się  na wycieczkę do Radia Trendy w Krośnie. Pojechaliśmy tam, aby dowiedzieć się jak pracują radiowcy oraz podglądnąć ich warsztat pracy.

Radio Trendy ma swoją siedzibę przy Rynku w Krośnie. Po wejściu do środka poczuliśmy bardzo przyjemny i świąteczny jeszcze klimat, a z głośników płynęła muzyka, która nas wręcz oczarowała. Zobaczyliśmy jak wygląda studio nagrań, obejrzeliśmy ogromne mikrofony i głośniki. Na miejscu przywitała nas pani pracująca w radiu, która ciekawie opowiedziała nam o swojej pracy. W trakcie rozmowy dołączył do nas założyciel radia, Marcin Mikoś. Podczas naszych odwiedzin trwał program „Granie na żądanie”. Nie spodziewaliśmy się, że będziemy mogli wystąpić ,,na żywo” – tymczasem przeprowadzono z nami wywiad na antenie radia! Janek, Milena i Zuzia opowiedzieli o naszym projekcie oraz o szkole do której wszyscy uczęszczamy, czyli Szkole Podstawowej nr 2 w Jaśle. Z kolei Ada, Ala i Maja opowiedziały o planach na ferie oraz o swoim hobby. Po skończonym wywiadzie nagraliśmy dwa krótkie słuchowiska z wykorzystaniem fragmentów naszych ulubionych książek, a były nimi: „Oczy Michaliny” i „W kółko o dziewczynach”. Autorem tych książek jest Marcin Szczygielski. Po nagraniu słuchowisk dostaliśmy miłe upominki.

Pobyt w radiu bardzo nam się podobał! W końcu nie każdy ma możliwość wejścia do takiej placówki. Otrzymaliśmy wiele praktycznych rad jak nagrać słuchowisko. Mogliśmy zobaczyć jak wygląda nagrywanie audycji na żywo oraz tego doświadczyć. Dowiedzieliśmy się także, że podczas audycji nagrywanej na żywo, potrzebna jest umiejętność szybkiego czytania oraz wyraźnej wymowy. Podczas całego pobytu w radiu panowała bardzo miła atmosfera. Krótko mówiąc, to była po prostu świetna wycieczka. Miło i pożytecznie spędziliśmy całe popołudnie. Dziękujemy, Trendy Radio!

Relację przygotowały: Ada i Zuzia

opiekunka projektu: Bożena Dziadzio

Scroll to Top

Informacja!

11.11.2023 r. (sobota)
Generator Nauki GEN
będzie nieczynny