„majstERKOwanie mamy w GENach”. Ruszamy z nowym cyklem warsztatów dla dzieci

Wiecie doskonale, że w naszej ofercie nie brakuje ciekawych warsztatów dla najmłodszych mieszkańców Jasła i okolicznych miejscowości. Teraz będzie ich jeszcze więcej. Wspólnie z firmą ERKO zapraszamy dzieci w wieku 7-11 lat na pierwszą odsłonę nowego cyklu warsztatów „majstERKOwanie mamy w GENach”. Zajęcia, podczas których dzieci budować będą kartonowe modele samolotów odbędą się już w najbliższą środę (22 maja). Trwają zapisy.

Warsztaty majsterkowania to doskonała okazja do eksperymentowania, swobodnego ćwiczenia zdolności manualnych oraz testowania własnej kreatywności. Poszczególne etapy prac wymagają używania prostych narzędzi, wycinania, wkręcania, wbijania, cięcia, piłowania i formowania poszczególnych elementów. Majsterkowicze nabywają również umiejętności analizy i planowania. Każdy etap prac wymaga bowiem przemyślenia i wybrania odpowiedniej techniki wykonania projektu. Majsterkowanie rozwija i uczy praktycznego podejścia do życia. Takie cechy jak staranność, umiejętność skupienia się oraz radość z ukończenia pracy mają pozytywny wpływ na rozwój młodego człowieka.

Tym samym w porozumieniu z firmą ERKO Sp. z o.o. sp. k oddział w Czeluśnicy, która zajmuje się między innymi produkcją części do silników lotniczych światowych gigantów, jak Airbus i Boeing postanowiliśmy uruchomić nowy cykl warsztatów – „majstERKOwanie mamy w GENach”.

Tematem pierwszych warsztatów z majsterkowania będą kartonowe modele samolotów. Zgodnie z rysunkami instruktażowymi uczestnicy warsztatów będą wycinać, kształtować oraz sklejać ze sobą elementy kartonowych modeli. Program warsztatów stworzyli wspólnie edukatorzy Generatora Nauki GEN oraz pracownicy firmy ERKO.

Warsztaty skierowane są do dzieci w wieku 7-13 lat. Młodsze dzieci mogą wziąć udział w warsztatach wraz z rodzicem.

Warsztaty odbędą się w Generatorze Nauki GEN w najbliższą środę (22 maja) w godzinach:

  • 15.00 – 16.30 (liczba uczestników: 20 osób)
  • 16.30 – 18.00 (liczba uczestników: 20 osób)

Zapisy na warsztaty prowadzimy pod numerem tel. 13 448 25 00.
Uwaga! Liczba miejsc jest ograniczona.

Uczestnicy warsztatów oraz przygotowane przez nich modele samolotów wezmą udział w konkursie, który odbędzie się 26 maja o godz. 15.00 podczas III Lotniczo-Motoryzacyjnego Pikniku Rodzinnego w Jaśle na lądowisku JSL „IKAR” Jasło. Dla każdego uczestnika przewidziano drobny upominek. Autorzy pięciu najdłuższych lotów otrzymają nagrody niespodzianki.  

Scroll to Top

Informacja!

11.11.2023 r. (sobota)
Generator Nauki GEN
będzie nieczynny