Majowe spotkania z grami bez prądu w GEN-ie

Drodzy gracze, jeśli myśleliście, że o Was zapomnimy, to grubo się mylicie. W maju zaplanowaliśmy co najmniej dwa spotkania nad planszą. Plan spotkań z grami planszowymi i fabularnymi postanowiliśmy podporządkować dwóm wydarzeniom. W piątek (10 maja br.) zaprosimy graczy do wspólnego świętowania „Majówki z Funduszami Europejskimi”. Zabierzemy Was w wyjątkowo ekscytującą podróż pociągiem po całej Europie. W kolejną sobotę (18 maja br.) przeniesiemy się do krainy snów. W aurze tajemniczości, pod osłoną nocy, poznamy świat fantastycznych stworzeń i kosmosu.  

Sesje z grami planszowymi i fabularnymi odbędą się w Mediatece, co zresztą nakazuje tradycja. Nic w tym dziwnego. Na półkach Mediateki znajdziecie bowiem mnóstwo bardzo ciekawych tytułów gier, przy których upływ czasu zdaje się nie mieć żadnego znaczenia.

Pierwsze z zaplanowanych na maj spotkań nad planszą odbędzie się już w piątek (10 maja). Motywem przewodnim będzie w tym przypadku 20. rocznica przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Dlatego tez postanowiliśmy zachęcić Was do sięgnięcia po absolutnie kultową grę „Wsiąść do pociągu – Europa”. To jednak nie wszystko. Tego dnia, w Mediatece królować będzie zdecydowanie więcej ciekawych, rozwijających wyobraźnię i poszerzających wiedzę o świecie gier. Wśród nich znajdziecie między innymi: „Architekci 7 Cudów Świata”, „Carcassonne”, „Wsiąść do pociągu – Pierwsza podróż”, „Wiem lepiej” czy też „Quiz o Europie”.   

W czasie „Nocy Muzeów w GEN-ie” przeniesiemy się do pełnego tajemnic świata snów i fantastyki. Zaczniemy od cieszącej się niesłabnąca popularnością gry „Dixit” i dodatków do niej: „Wizje”, „Zwierciadła” i „Wspomnienia”. W atmosferze zachodzącego słońca sięgniemy po tytuły otoczone aurą tajemniczości. Nie zabraknie wśród nich nowości. W sobotni wieczór czekać będą na Was gry: „Smoki”, „Sen”, „Koty”, „Calico”, „Strachu ciachu”, „Duszki”, „Mindbug”, „Zakodowany zamek”.      

Warto dodać, że zarówno w piątek (10 maja) i sobotę (18 maja) odbędą się sesje kultowej Dungeons & Dragons. Nie zabraknie także miejsca dla miłośników warcabów stupolowych.

Program „Majowych spotkań z grami bez prądu w GEN-ie” przedstawia się następująco:
10.05.2024 r. (piątek) | godz. 14.00 – 18.00
18.05.2024 r. (sobota) | godz. 18.00 – 22.00

Scroll to Top

Informacja!

11.11.2023 r. (sobota)
Generator Nauki GEN
będzie nieczynny