Kolejowo-naukowy zawrót głowy!

Piątkowe przedpołudnie upłynęło nam pod znakiem kolei. Z warsztatami naukowymi, kreatywnymi i strefą gier planszowych postanowiliśmy odwiedzić dworzec PKP w Jaśle, gdzie odbyła się kolejna edycja „Pikniku Kolejowego” z okazji Dnia Dziecka. W wydarzeniu wzięli udział uczniowie szkół podstawowych z Jasła i gminy Biecz. Dzieci, jak zwykle zresztą, chętnie korzystały z atrakcji przygotowanych przez naszych edukatorów.

Tak jak mogliśmy się tego spodziewać, młodych pasjonatów nauki, nie trzeba było specjalnie namawiać do udziału w ciekawych eksperymentach. Dzieciaki z zaciekawieniem sięgały po ciecz nienewtonowską, aby sprawdzić na własnej skórze jej niezwykłe właściwości. Nie zabrakło również doświadczenia z użyciem magnesu i drobnych opiłek żelaza umieszczonych w słoiku z wodą. Przesuwające się po szkle drobinki metalu zrobiły na dzieciach niesamowite wrażenie.

Miłośnicy kreatywnych prac plastycznych z marszu chwycili za kartonowe rolki po papierze toaletowym, kolorowy papier, klei i nożyczki, aby poświęcić się tworzeniu wielokolorowego pociągu. Dzieci przez cały czas mogły liczyć na pomoc dziewcząt zaangażowanych w projekt „In help”, którego celem jest stworzenie zintegrowanej społeczności osób gotowych nieść wsparcie instytucjom publicznym, szkołom, czy też innym grupom w realizacji określonych celów i zadań. Warto dodać, że wolontariuszki bawiły się równie świetnie, co uczestnicy kreatywnych zajęć plastycznych.

Usatysfakcjonowani, mogli poczuć się również fani gier planszowych. W strefie planszówek mogli bowiem znaleźć mnóstwo ciekawych tytułów gier, w tym między innymi gry z kultowej serii „Wsiąść do pociągu”, „Dixit”, „Strachu ciachu”, „Na końcu języka” i wiele innych.

Organizatorem „Pikniku Kolejowego” z okazji Dnia Dziecka był Adam Filar, ambasador kampanii społecznej „Bezpieczny przejazd” i jeden z założycieli inicjatywy społecznej „Kolej na Jasło”.      

Scroll to Top

Informacja!

11.11.2023 r. (sobota)
Generator Nauki GEN
będzie nieczynny