GEN uczy i integruje

Przed wszystkimi uczniami, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z nauką w nowej szkole, stoi zazwyczaj mnóstwo wyzwań. Nie wszystkie związane są z codziennym trudem zdobywania wiedzy. Pierwszoklasiści muszą także umieć odnaleźć się w nowym środowisku. Okazuje się, że miejscem, gdzie w przyjaznej atmosferze mogą poznać się lepiej, jest Generator Nauki GEN. Doskonałym przykładem mogą być świeżo upieczeni uczniowie jasielskiego „Ekonomika”, którzy w miniony czwartek odwiedzili naszą Mediatekę.

Niespełna rok wystarczył, aby mieszkańcy Jasła i okolic zdążyli przekonać się, że GEN jest miejscem, które nie tylko uczy, lecz również integruje różne środowiska. Jest to możliwe dzięki temu, że Generator daje swoim gościom możliwość spędzania wolnego czasu na różne sposoby. Mediateka i Strefa Kreatywności są na to doskonałym przykładem.

Nie powinien więc dziwić fakt, że uczniowie klasy1ra z Zespołu Szkół nr 4 w Jaśle, wybrali właśnie Mediatekę jako miejsce organizacji spotkania integracyjnego. Spędzili w niej blisko dwie godziny, grając w gry planszowe i komputerowe. Swoją opinią na temat Mediateki i spędzonego w niej czasu, postanowiła podzielić się Agnieszka Kupczyk, nauczycielka i wychowawca klasy.

Odwiedziliśmy Mediatekę dlatego, że chcieliśmy w miłej atmosferze, aktywnie, sięgając po rozrywkę intelektualną, spędzić wspólnie czas. To doskonałe miejsce dla spotkań o charakterze integracyjnym. Uczniowie byli zaskoczeni tym, że można w GEN-ie spędzać czas w tak fajny sposób – mówi.

Czwartkowej wizyty uczniów popularnej „Cegielni” w Mediatece nie zależy traktować jako wydarzenia wyjątkowego. Strefa ta cieszy się wśród dzieci i młodzieży dużą popularnością. Chętnie spędzają tutaj wolny czas nie tylko na zabawie, lecz również nauce.    

Scroll to Top

Informacja!

11.11.2023 r. (sobota)
Generator Nauki GEN
będzie nieczynny