Gaudeamus igitur zabrzmiało w GENie

Dzieci z nagrodami i opiekunowie

Najmłodsi jasielscy studenci rozpoczęli nowy rok akademicki na Jasielskim Uniwersytecie Dziecięcym. Juniwersytet ma już ponad 10-letnią tradycję, ale po raz pierwszy zajęcia będą odbywać się w murach Generatora Nauki GEN.

Uroczystego otwarcia zajęć na Juniwersytecie dokonała Małgorzata Adamska-Chmiel, zastępca burmistrza Jasła. – To miejsce jest stworzone do zdobywania wiedzy i rozwijania swoich pasji, stąd też jestem przekonana, że zajęcia, które się tu będą odbywać pozwolą wam się rozwinąć, a przede wszystkim udowodnią, że nauka może być niezwykle inspirująca.

Przed złożeniem uroczystego ślubowania i wysłuchaniu łacińskiej pieśni „Gaudeamus igitur”, młodzi studenci uczestniczyli w bardzo ciekawym pokazie naukowym w wykonaniu Akademii Nauki z Rzeszowa.

W tym roku zajęcia na Jasielskim Uniwersytecie Dziecięcym odbywać się będą w trzech grupach z podziałem na 6, 7 i 8 latki. Szczegółowe informacje wraz z harmonogramem zajęć znajduje się na stronie www.genjaslo.pl Koordynacją zajmuje się pracownik Strefy Kreatywności w Generatorze Nauki Urzędu Miasta Jasła, e-mail: juniwersytet@um.jaslo.pl, tel.13 4486 517.

Zadanie realizowane jest w ramach projektu „Jasło – moje miasto, mój dom”, finansowanego ze środków Mechanizmów Finansowego EOG 2014-2021 oraz budżetu państwa. Przedsięwzięcie: Realizacja programu Jasło miasto wiedzy.

Urząd Miasta w Jaśle

Scroll to Top

Informacja!

11.11.2023 r. (sobota)
Generator Nauki GEN
będzie nieczynny